+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 231

Konu: Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın (8 Dakikada 1 Hizb)

 1. #1
  Vefakar Üye türkiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  350

  Standart Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın (8 Dakikada 1 Hizb)

  Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın (herhese gücü yettiği kadar sayfa)
  Ortak hatime katılın

  Kur'an'ın her 20 sayfasına 1 cüz denir. Hizb: Kur'an'ın her ortalama5 sayfasına 1 hizb denir. Her cüzde 4 hizb bulunur. Hizbler sayfaların kenarlarında (1 hizb, 2 hizb ..)yazılmıştır. Hizbler
  Sayfanın herhangi bir yerinde bitebiliyor 30cüzX4=120 hizb
  Sizde 1 hizb seçip kısa sürede hatim indirip;devamlı okumak suretiyle ezberimizde ki ayet sayısınıda arttırabiliriz
  Okuması yavaş olan yada hatim takip eden kardeşlerinde mahrum kalmaması için
  22-24-25-26- cüzlerden 1 .sayfası,2.sayfası…diye (en az 1 sayfa olacak şekilde)
  1 şubatta başlayıp 28 şubatta bitireceğiz alınan yerler 28 gün boyunca hergün okunup toplam 28kez okunmuş olacak

  • Evet, mü’min, kardeşini sever ve sevmeli. Fakat fenalığı için yalnız acır. Tahakkümle değil, belki lütufla ıslahına çalışır.
  • Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın 28 gün boyunca hatim indiriyoruz sizde katılın linke tıklayın http://risaleforum.com/showthread.php?t=31249
  • okuması yavaş ve yoğun programları olanlar için hatimden 22-24-cüzlerden sıra ile
   1 . sayfası,2 . sayfası diye verilecektir (en az 1 sayfa)
   kimse mağrum kalmasın


 2. #2
  Vefakar Üye türkiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  350

  Standart

  ortak duamız

  HATİM DUASI

  Ey Yuce Rabbimiz !
  Sen butun mahlukatina merhametli bilhassa inanmis kullarina pek lutufkarsin, el actik kapina geldik sana dua ve niyazlarimizla yalvariyoruz, dualarimizi kabul ederek bizlere af kapindan bos cevirme Allah’im !
  Kiyamet gununun tek hakimi ve sahibi sensin bizlere orada aci, cehennem azabindan koru Ya Rabbi !
  Biz yalniz sana kulluk eder ve yalniz senden yardim dileriz, bizleri ibadet ve ittaatin yolundan hic bir zaman ayirma Allah’im!
  Hidayet uzere devamli kalmayi, muttaki kullarindan olmayi, dunya omrumuzu iffet ve serefimizle gecirmeyi cumlemize nasip eyle Allah’im !
  Gadabindan hosnutluguna, cezandan affina, seytanin serlerinden senin sonsuz rahmetine siginiyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allah’im !
  Okunan Hatimi serifi dergahinda Kabul eyle.
  Hasil olan sevabi evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyye eyledik sen vasil eyle Ya Rabbi !
  Diger Peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarina, dini İslam’a ilimleriyle ve kiliclariyla hizmet eden alimlerle sehitlerin ruhlarina hediyye eyledik sen vasil eyle Ya Rabbi !
  Hatime katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle Allahım! Varsa butun sikintilarini sen gider ya Rabbi!
  Senin affina merhametine ve lutfuna daha cok ihtiyac duydugumuz su zamanda bizleri sensiz birakma ya Rabbi! Dua dua sana yalvariyoruz, kapina geldik bizleri bos cevirme Ya Rabbi!
  Allahim sende biliyorsun ki senden baskasina rabb demedik, sadece sana kulluk etttik ve sadece senden yardim istedik, ve biliyoruz ki Allahim senin razi olmadigin isler yaptik ama sen bizim rabbimizsin senden baskasina gidecek halimiz yok ki, ceza versende sen bizim rabbimizsin affetsende rabbimizsin, bizi bagislarsan sen gafur ve rahimsin.
  Sen affedicisin affi seversin bizleri affeyle ya rabbi...
  Ahirete goc eylemis kemikleri curumus bir fatihaya muhtac olanlarin kabirlerini Kur’an’in nuru ile aydinlat, makamlarini cennet eyle Allah’im !
  Kabirlerinde imanlarinin ve Kur’an’in nurunu onlara ortak eyle ! Kabirlerini cennet bahcelerinden eyle. Cehennem cukuruna benzetme Ya Rabbi !
  Beser olarak, sasarak isledikleri kusurlari sebebiyle kabir azabi cekenler varsa okunan Kur’an hurmetine sen onlari kurtar Allah’im !
  Sevgili Peygamberin hurmetine onlari affet Allah’im !
  Kabe-i Muazzama, Ravza-i mutahhera ve diger mukaddes yerler hurmetine sen onlara aci Allah’im !
  Dunyanın dort bir yaninda zulme maruz kalmis bütün musluman kardeslerimizin halleri sana arz ediyoruz Allahim! Zulmedenleri islah eyle ya Rabbi! İslah olmalari mumkun degilse onlari Kahhar isminle kahreyle ya Rabbi!
  Ozellikle suan dunyanin dort bir tarafinda, biz burada rahat bir mekanda karnimiz tok basimizda cati dua etmek bile nefsimize agir gelirken ya onlar, ya onlar Allahım! Gecenin bir saatinde, sogukta, karni ac ve bir kosede olmeyi bekleyen musluman kardesim “ben burada bu haldeyken benden bir duasini bile esirgeyen musluman kerdesimden hesabimi soracam gunu bekliyorum” diyorsa bunun hesabini nasil veririz Allahim! Bizlere bu suuru nasip eyle Allahim!

  Devletimizi idare eden, kalbinde iman tasiyan butun yöneticilerimizin de yuzunu kara cikarma, onlara bu dine hizmet etmeye muvaffak kil Ya Rabbi !

  Sahabe efendilerimiz gibi dunyanin her bucagina hizmet askiyla hicret eden gonul erlerini sen muzaffer eyle Allah'ım!
  Ya rabb! Sana rab diyorum çünkü sen hepimizin terbiye edicisisin, bizleri agir seylerle terbiye etme Allahim!
  Basortusu sebebiyle okullarina gidemeyen bacilarimiza sabir, idarecilerimize ise hidayet nasib eyle Ya Rabb!
  Ya Rab filistindeki ve tüm İslam alemindeki sorunları bitmesi zulümlerin sona ermesi ,İsrail ,Yahudi zulmünden,münafıkların masonların şer ve planların sona ermesi ,başortü zulmünün bitmesi
  Ülkemizin askerler ve bireylerin hadisi şerifte müjdelenen fatihler ruhunun canlanması islamın bayraktarlığının tekrar yapması Risalei nurların her yer yayılması çevrilmedik dil kalmamsı ,ulaşmadık ev kalmaması risalei nurların ve Kuranın önündeki tüm engellerin kalkması ve bu dua hatimine katılan kardeşlerin maddi ve manevi sıkıntıların giderilmesi ,hastalıklarına şifa ,dertlerine deva ,ve her an terakki edip marifetullah denizlerinde yüzmesi için
  Beni,annemi,babamı , Üstadımı ve talebelerini kadın erkek bütün mü’min ve Müslümanları,hayatta olan ve ahrete göçmüş olanlarıyla ,ve bu duaya katılan larlabirlikte hepimizi bağışla.
  Bize öylesine merhamet et ki, Senden başka hiçbir varlığın merhametine ihtiyaç duymayalım. Ve her türlü ihtiyaçlarımızı lütfunla karşıla , dünya ve ahrette istediğimiz her şeyi bize ver.Hayatımızı saadet ve şehadetle, ilahi ikramınla sona erdir. Dünyadan ayrılma anında bize müjdeler bahşeyle. Muhammed(a.s.m) i şanına layık ve müstehak olduğu şekilde mükafatlandırmanı niyaz ediyoruz, kabul eyle.
  Ve bizi göz açıp kapayıncaya kadar ne nefsimizin , ne de mahlukatından herhangi birinin eline terk etmemeni diliyoruzİşlerimizi ıslah edip düzeltmeni niyaz ediyoruz. Bize hiçbir şekilde gaflet bulaşmayacak bir inayet gözü altında muhafaza etmeni niyaz ediyoruz , ey Celal ve ikram sahibi Rabbim!
  Ve bizden ve üzerinde bu mübarek isimleri taşıyanlardan cinlerin , insanların,şeytanların afetlerini uzaklaştırmanı niyaz ediyoruz. Yine yerin zelzelesini dağların korkuyla parçalanmasını, taun ve veba afetini ,göz değmesinin zararlarını, vücut ağrılarını ve diğer afetleri bizden uzaklaştırmanı diliyoruz. Bizi rahmetinle dünya ve ahrette selamet , afiyet ver, ey merhametlilerin en merhamelisi olan Rabbim.

  Allahım , rahmetin seyidimiz Muhammed (a.s.m) ve onun bütün al ve ashabına olsun.Bütün hamd ve övgü, teşekkür ve minnet alemlerin Rabbi olan Alla’ım Sana mahsustur
  .
  Son nefesimizde kelimei sehadetle buyrun « Eshedu el la ilahe illallah ve eshedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu dunyadan goc etmeyi, imanin ve İslamin dogru temiz ve nurlu yolundan ayrilmadan goc etmeyi cumlemize nasip eyle Ya Rabbi !
  Serefimiz olan dinimizi, dunyamizi ahiretimizi mamur eyle.
  Gozumuzun, kulagimizin kalbimizin ve diger butun azalarimizin serlerinden bizleri koru.
  Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamiz, bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hosnutluguna sebep olan islerde ve dogru yolunda daim eyle !
  Kabul olmayacak dua ile sana el kaldirmaktan insanliga ve İslamliga faydali olmayan bilgiden, bir muslumana yakismayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana siginiyoruz, bizleri de koru Ya Rabbi !
  Amin diyen kullarini iki cihanda aziz eyle.
  Cennetinle camelinle bizleri muserref eyle ve duamizi yuce dergahinda kabul eyle Ya Rabbi !
  Hulasa dualarin ozu ; sevgili Peygamberimizin senden istedigi hayirli islerin tamamini biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi !
  Sevgili Peygamberimiz’in sana sigindigi butun serlerden, fitne, fesat ve nifaktan bizde Sana siginiyoruz, hepimizi koru Allah’im !
  Hatim duasina katilan katilmayan herkesin gunahlarini genis magfiretinle affeyle ya rabbi
  Bizlere hicbir zaman dusunemedigimiz kadar buyuk ve genis nimetler ihsan eyle ya rabbi

  Hicbir golgenin olmadigi o dehsetli hesap gununde senin golgenin altinda bulunmayi nasip eyle Allah’im

  Bu hatime katilan arkadaslarla beraber cenette de komsu olmayi nasip eyle ya Rabbi
  Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin
  Butun olmuslerimizin ve Sevgili Peygamberimizin ruhu icin Allah’u Teala’nin rizasi icin. Elfatiha.

  • Evet, mü’min, kardeşini sever ve sevmeli. Fakat fenalığı için yalnız acır. Tahakkümle değil, belki lütufla ıslahına çalışır.
  • Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın 28 gün boyunca hatim indiriyoruz sizde katılın linke tıklayın http://risaleforum.com/showthread.php?t=31249
  • okuması yavaş ve yoğun programları olanlar için hatimden 22-24-cüzlerden sıra ile
   1 . sayfası,2 . sayfası diye verilecektir (en az 1 sayfa)
   kimse mağrum kalmasın


 3. #3
  Vefakar Üye türkiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  350

  Standart

  hizblere 1 Şubatta başlayıp 28 şubat2009 bitireceğiz

  • Evet, mü’min, kardeşini sever ve sevmeli. Fakat fenalığı için yalnız acır. Tahakkümle değil, belki lütufla ıslahına çalışır.
  • Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın 28 gün boyunca hatim indiriyoruz sizde katılın linke tıklayın http://risaleforum.com/showthread.php?t=31249
  • okuması yavaş ve yoğun programları olanlar için hatimden 22-24-cüzlerden sıra ile
   1 . sayfası,2 . sayfası diye verilecektir (en az 1 sayfa)
   kimse mağrum kalmasın


 4. #4
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  55
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  Mubarek bu şevkli hizmete iştirak etmemek kendi adıma bir gaflet olur..
  1. cüzün ilk hizbi benim imdadıma yetişsin, şevkinle şevk verirken, Kur'an-i hakim..
  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 5. #5
  Vefakar Üye türkiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  350

  Standart

  28 gün boyunca okunacak hizblere 1 hatime 120 kişi katılsa 3360 hatim sevabı kazanılır kimse marum kalmasın bende biraz kolaya kaçıp 89 hizbi alıyorum

  • Evet, mü’min, kardeşini sever ve sevmeli. Fakat fenalığı için yalnız acır. Tahakkümle değil, belki lütufla ıslahına çalışır.
  • Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın 28 gün boyunca hatim indiriyoruz sizde katılın linke tıklayın http://risaleforum.com/showthread.php?t=31249
  • okuması yavaş ve yoğun programları olanlar için hatimden 22-24-cüzlerden sıra ile
   1 . sayfası,2 . sayfası diye verilecektir (en az 1 sayfa)
   kimse mağrum kalmasın


 6. #6
  Ehil Üye seyyah_salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu yer
  Şan(S)lıUrfa'DaN
  Yaş
  55
  Mesajlar
  15.435

  Standart

  Kardeşler türkiye kardeşin şevkinden istifade etmeye ne dersiniz..
  ve onun yaptığı nezih duaya amin demeye..
  Nerdesiniz...
  Marifet ufku....

  Muhabbet denizinde çalan bir melodi gibidir

 7. #7
  Ehil Üye aşk-ı ilahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  2.407

  Standart

  2.hizbi de ben alayım inş..


  Ben artık Rabbime döndüm sakın bana gülme Leyla.

  Gerçek aşkı Onda buldum, sakın bana kızma Leyla.


 8. #8
  Ehil Üye HüZnÜ HaZan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  4.452

  Standart

  Alıntı yalnız_seyyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kardeşler türkiye kardeşin şevkinden istifade etmeye ne dersiniz..
  ve onun yaptığı nezih duaya amin demeye..
  Nerdesiniz...
  Olalımda abi bu iş biraz karışık ve zor olacak galiba ve bayada zaman alacağa benziyor...Bana da herhangi bir hizib verebilirsiniz...


  Hur bajo,Kur bajo
  Ga mêşine...
  Kendini tevil et!...


 9. #9
  Ehil Üye aşk-ı ilahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  2.407

  Standart

  Alıntı HüZnÜ HaZan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Olalımda abi bu iş biraz karışık ve zor olacak galiba ve bayada zaman alacağa benziyor...Bana da herhangi bir hizib verebilirsiniz...
  3.hizbi verelim hazanım


  Ben artık Rabbime döndüm sakın bana gülme Leyla.

  Gerçek aşkı Onda buldum, sakın bana kızma Leyla.


 10. #10
  Vefakar Üye türkiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  350

  Standart

  okuyuşu yavaş olanlar da bundan mahrum kalmayıp hizb alsınlar
  kendi içlerinde hizb deki sayfaları ailelerine dağıtıp 1 sayfayla bile bu mana içine dahil olacaklar inşallah

  • Evet, mü’min, kardeşini sever ve sevmeli. Fakat fenalığı için yalnız acır. Tahakkümle değil, belki lütufla ıslahına çalışır.
  • Kalblerimizin Dirilmesi ve İmanlı Ölmek İçin Ortak Hatime Katılın 28 gün boyunca hatim indiriyoruz sizde katılın linke tıklayın http://risaleforum.com/showthread.php?t=31249
  • okuması yavaş ve yoğun programları olanlar için hatimden 22-24-cüzlerden sıra ile
   1 . sayfası,2 . sayfası diye verilecektir (en az 1 sayfa)
   kimse mağrum kalmasın


+ Konu Cevaplama Paneli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

   

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 43
  Son Mesaj: 25.11.09, 20:28
 2. Üç Aylarda Hizb-i Kur’ân ve Hizb-i Nûriye’yi Okumak
  By Bîçare S.V. in forum Risale-i Nur'dan Vecize ve Anekdotlar
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02.07.09, 08:01
 3. Memleketimizin Selameti İçin Lütfen Katılın!!
  By internettinhoca in forum Dualar
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 14.01.09, 20:49
 4. Hizb-İ Nuride
  By ademyakup in forum Açıklamalı Risale-i Nur Dersleri
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 28.12.06, 13:02

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
Google Grupları
RisaleForum grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0